Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Často je ten Váš blíž, než si myslíte!

24. 09. 2012 9:26:49
Pracuji pro seznamovací agenturu. A protože jsem před pár dny mluvila se sousedkou, které to s chlapy stále nějak nevychází a která nemá odvahu obrátit se na seznamku i proto, že nevěří, že ve svém věku ještě někoho potká, přidávám, pro tebe Leni a pro ty, co jsou na tom podobně, jeden příběh ze života. Někdy je chlap, co přichází v úvahu, možná blíž, než si myslíte! A věřte, že vím přesně, o čem mluvím. Sama jsem si vzala toho, se kterým jsem chodila osm let do jedné třídy.
Klára byla už otrávená z těch mužů, co se kolem ní pořád motali. Jeden v rozvodovém řízení, které se neskutečně dlouho táhne, druhý workholik, co v práci nakonec i přespává, další nejspíš sexuální maniak. „Proč se na ženský, jako jsem já, lepí jen samí problematičtí chlapi? Já chci jen normální vztah, dítě a žít šťastně až do smrti. Je to vážně takový problém? V sedmatřiceti mám na první dítě víc jak nejvyšší čas, ale furt ještě nevím s kým. Žádného prince vysněného nemám. Chci jen chlapa, co do vztahu přinese něco jiného, než jen problémy!“ Tenhle požadavek se zas tak nesmyslný nezdál ani psycholožce, se kterou se Klára v Náhodě scházela. V profesním životě velice úspěšná dáma se na poli vztahů zmítala mezi muži, kteří pro ni představovali především komplikace, a těm se ona hodlala vyhnout. A tak s Pavlou probíraly postupně jednoho kandidáta po druhém, až narazily na Marka. „Ten ne, to je můj dlouholetý kolega a vlastně spíš kamarád. Ani to není můj typ, i když je pravda, že sem tam zajdeme společně na oběd nebo na večeři. Párkrát už se dokonce zmínil, že bychom do toho spolu měli jít. Jenže už několikátý měsíc řeší svůj rozvod a do toho se mi fakt jít nechce. Takže si ho taky můžeme odškrtnout." Pavle se ale nezdálo, že by se tenhle chlap měl jen tak "škrtnout ze seznamu". Klára se při každém jejich dalším setkání nezapomněla o Markovi zmínit, až jednou přišla s tím, že v tom prostě a jednoduše lítá. „Nejspíš mu to už řeknu. V nejhorším budu za trapnou a nejspíš budu muset odejít z práce. Ale takhle už to dál nejde. Alespoň zjistím, jestli je v dnešní době jednodušší najít chlapa nebo novou práci." Zlehčovala Klára své rozhodnutí, když jednou odpoledne opouštěla Náhodu. „A je to venku!“, dozvěděla se Pavla o pár týdnů později a na první pohled jí bylo jasné, že nová práce se hledat nebude. „A co on na to?“ „Vzal mě na sushi. Ne, že bych byla se mohla po syrových rybách zrovna utlouct, ale když mi těsně před jídlem naservíroval definitivně ukončený rozvod, nakonec jsem se přecpala k prasknutí.“ Jsou spolu skoro půl roku a z práce Klára nakonec stejně bude muset odejít. Na konci dubna se jí totiž narodí její první dítě. Odporně romantické? Nejspíš ano, ale rozhodně ne nemožné. Leni, pracuješ v bance plné chlapů, tak začni vyškrtávat seznam. A ostatní dámy také, protože někdy je ten Váš prostě mnohem blíž, než si myslíte!
Autor: Monika Čermínová | pondělí 24.9.2012 9:26 | karma článku: 8.90 | přečteno: 1031x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Vladimíra Bošková

Lucemburský zákon o eutanázii

Právě překládám do češtiny zákon o aktivní eutanázii a asistované sebevraždě Velkovévodství lucemburského. Můžete být přitom i vy.

20.7.2018 v 21:50 | Karma článku: 9.36 | Přečteno: 253 | Diskuse

Helena Sasová

Příspěvek na péči pro děti s celiakií

Je člověk, který má celiakii, zdravotně postižený? Ano. Definice zdravotního postižení ale není jednotná a pro různé účely se liší.

20.7.2018 v 17:54 | Karma článku: 9.58 | Přečteno: 216 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Manželské toccaty a fugy: Miláčku, nevíš kde mám...?

Stejná jistota, že Země rotuje okolo Slunce si nezadá s tou, že tuto větu slyšel každý muž a každá žena, který žije aspoň jeden den v páru. Její význam je však mnohovrstevný.

20.7.2018 v 17:53 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 411 | Diskuse

Karel Trčálek

Novodobí otrokáři z „Žít Brno“ chtějí zaplavit Brno imigranty. Slušní lidé, nedejte se!

Hnutí „Žít Brno“ volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jiné uskupení „Slušní lidé“, které bylo Ministerstvem vnitra ČR označeno za extremistické

20.7.2018 v 17:10 | Karma článku: 15.92 | Přečteno: 591 | Diskuse

Michal Orság

Jedničky dávám jen výjimečně

Na můj vkus až moc často potkávám učitele, kteří mi říkají, že jedničky dávají jen výjimečně a za odměnu.

20.7.2018 v 15:52 | Karma článku: 10.62 | Přečteno: 449 | Diskuse
Počet článků 12 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1878
Jsem Monika a jedním z mých klientů je Náhoda - seznamovací agentura. Příběhů, okolností a událostí, které stojí za zmínku, je tam nespočet. Tohle je myslím to pravé místo, pro jejich existenci.
Najdete na iDNES.cz