Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sexem ke spokojenému vztahu - aneb ať je to ten nebo ten ...

18. 10. 2012 9:00:00
„Když nevíš, zeptej se,“ vtloukávala mi mamka do hlavy, když jsem byla malá. A platí to dodnes. Když Náhoda nevěděla, „po čem singles touží“, tak se jich zeptala. Klobouk dolů před těmi, co vyplnili dotazník celý. Otázek bylo tolik, že já bych se rozhodně až na konec neprokousala. Některé pasáže zajímavé, některé méně, ale jedna z kapitol mě zaujala víc, než ty ostatní. Proč? Týkala se sexu. Mám teď k dispozici statistické údaje, ale také jednu mimořádnou životní zkušenost. A i když jde o dvě diametrálně odlišné skutečnosti, jsou ve finále vlastně v souladu a to mě na tom fascinuje.
Náhoda říká, že dvě třetiny nezadaných z 1600 si myslí, že mít bokovku, přináší partnerském vztahu jen komplikace. A pro 95 % dotazovaných představuje sex ve vztahu jeho zásadní součást. Z toho mi vyplývá, že až tihle lidé najdou svého partnera, chtějí mu být věrní až za hrob a spát s ním častěji než často, aby se jejich partnerství dařilo. Výsledek, na jehož základě by se dalo konstatovat, že spokojenost v sexu vnímáme jako klíč ke šťastnému partnerskému vztahu. Jenže pak mám ještě kamarádku, která svého partnera našla na internetu už před sedmi lety. Vyzkoušela tehdy kdejakou seznamku, scházela se s kdekým a vždycky to skončilo všelijak. Nikdy se jí nic nepříjemného nestalo, ale i tak jsem si oddychla, když přivedla Pavla. Vypadal normálně, normálně se i choval a hleděl na Mirku zamilovanýma očima. Své ne zrovna romantické seznámení stvrdili o půl roku později velmi romantickou svatbou a za dalšího půl roku už jim řvala doma v postýlce krásná holčička. Vzali to hopem a druhá princezna se jim narodila za necelé dva roky. Pohled na tuhle rodinku učaroval kde komu. Šťastní a spokojení, krásní a mladí... Co víc by si mohl člověk přát. Přede dvěma lety jsme s Mirkou seděly v kavárně na skleničce. Zdála se mi zaražená, ale přičítala jsem to její náročné domácnosti, kterou se už pár měsíců snažila marně sladit s prací. Ona mi však vyrazila dech. „Pavel se mnou už měsíc nespal.“ „To je toho! Čemu se divíš, jste spolu už takových let, víš, co by za to jiná dala, kdyby jí chlap nechal měsíc na pokoji?“ smála jsem se. Ale na Mirce bylo vidět, že na žertování náladu nemá. „Říkala jsem si, že má hodně práce a je unavený. Večer chodí spát mnohem později než já a když jsou holky u našich, tak si navymýšlí, co všechno musí udělat, jen abych ho náhodou neobtěžovala. Myslím si, že někoho má!“ „Neblbni, to je přece nesmysl, Pavel? Já neznám druhýho tak zamilovanýho!“ Celý následující měsíc věnovala Mirka špionáži. Žádnou milenku se jí i přes totální nasazení objevit nepodařilo. A bez sexu už byla šedesát dní. Svůj čtvrt rok bez jakýchkoli intimních dotyků oslavila Mirka hysterickou scénou. Pak střídavě brečela, prosila, nadávala – bezvýsledně. Když jsem přicházela do naší oblíbené kavárny na konci čtvrtého měsíce bez manželského sexu, Mirka už seděla u stolu a usmívala se. No konečně, pomyslela jsem si. Pavel se dal zase do kupy. Jenže ona mě usadila do židle dvěma neuvěřitelnými slovy „Mám milence!“ „Cože máš!“, zakřičela jsem na celou kavárnu. „M i l e n c e!“ hláskovala mi hrdě Mirka. „A co budeš dělat?“ děsila jsem se. „Nic, co bych dělala, budu s ním spát“ usmívala se Mirka dál. A tak má moje kamarádka už téměř dva roky milence. Pavel s ní stále nespí a Mirka tvrdí, že on nemá ani milenku, ani sebemenší podezření. Jejich manželství funguje dokonale. Obdivné pohledy na tuhle rodinku stále učarovávají kde komu. Šťastní a spokojení, krásní a mladí... A tak si říkám – že spokojenost v sexu je nejspíš skutečně klíčem ke šťastnému partnerskému vztahu.
Autor: Monika Čermínová | čtvrtek 18.10.2012 9:00 | karma článku: 16.57 | přečteno: 1558x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Helena Vlachová

Tři týdny s arabskými studenty

Je mi jasné, že tímto svým blogem zvednu ze židle všechny rasisty v České republice, ale není mi lhostejné, jak se někteří lidé u nás dívají na lidi s odlišnou barvou pleti

21.7.2018 v 6:50 | Karma článku: 4.66 | Přečteno: 101 | Diskuse

Marek Valiček

Muž i na pokraji nervového zhroucení

Někdy může být nerozhodnost až roztomile nakažlivá. Nikdy by ale k nerozhodnosti nemělo docházet ve frontách u kasy v obchodě s oblečením!

20.7.2018 v 11:22 | Karma článku: 32.29 | Přečteno: 1811 | Diskuse

Libuse Palkova

Večer s Arnoštem Lustigem na parníku

Městská knihovna v Praze uspořádala během července několik setkání pro milovníky literatury. Odehrávalo se to přímo na Vltavě, přesněji na palubě lodi Avoid Floating Galery, která kotví na náplavce u železničního mostu.

20.7.2018 v 10:31 | Karma článku: 10.35 | Přečteno: 325 | Diskuse

Stanislav Cigánek

M. Jan Hus měl velmi realistické a katolicky správné pojetí církve

Žalobní články proti Husovi z 18. 6. 1415 č. 16 až 18 ukazují Husovy odvážné ale katolicky zcela správné pohledy na církev, církevní poslušnost a disciplínu. Soudci v jeho spisech hledali zádrapky.

19.7.2018 v 19:35 | Karma článku: 8.87 | Přečteno: 203 | Diskuse

František Skopal

Slovanství! Je opravdu možný návrat ke kořenům?

Současní příznivci Slovanství vnímají křesťanství jako záměrnou indoktrinaci tehdejších Slovanů, s cílem odstavit je od vlastní, původní kultury a duchovnosti, a tím zabránit jejich rozvoji a rozkvětu.

19.7.2018 v 17:05 | Karma článku: 9.33 | Přečteno: 319 | Diskuse
Počet článků 12 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1878
Jsem Monika a jedním z mých klientů je Náhoda - seznamovací agentura. Příběhů, okolností a událostí, které stojí za zmínku, je tam nespočet. Tohle je myslím to pravé místo, pro jejich existenci.
Najdete na iDNES.cz